Slide thumbnail

zobacz więcej >

Nasze
realizacje

Slide thumbnail
zobacz więcej >

Kompleksowe
wyposażenie i
budowa ferm drobiu

Slide background

Dostawa

dpd-baner-5daec8ba18f79fedex-5daec8c2051d6paczki-5daec8c8a5e1d

Oświetlenie dla drobiu

Jest 4 produktów.

System oświetlenia farm drobiu

Dobranie odpowiedniego systemu oświetlenia farm drobiu ma tak samo duży wpływ na efektywność produkcji kur co i rodzaj ściółki czy temperatura panująca w kurniku. Prawidłowy fotoklimat odpowiada bowiem za właściwy rozwój ptaków, w tym za tempo przyrostu ich masy ciała oraz za liczbę znoszonych przez nie jaj. Przy jego tworzeniu należy wziąć pod m.in. długość fali świetlnej oraz natężenie i barwę światła. Szczególnie istotnym parametrem jest ten ostatni, który oprócz wpływu na procesy fizjologiczne kur może stymulować też zachowania zwierząt. 

Wyróżniamy:

    • światło białe – uniwersalne, pozwala skracać lub wydłużać dzień świetlny,

    • światło czerwone – przyspiesza tucz kurcząt i zwiększa nieśność kur, zapobiega kanibalizacji i pterofagii wśród ptaków,

    • światło niebieskie – uspokaja kury, wpływa na wzrost masy ciała.

Pod uwagę należy wziąć także temperaturę barwową, która powinna być dobrana odpowiednio do typu hodowli. Przykładowo dla brojlerów optymalnym światłem białym jest to o wartości 5000K. Ponadto trzeba też pamiętać, że lampy w kurnikach powinny być wolne od migotań, co oznacza, że muszą mieć częstotliwość 0 Hz. Doskonale w tym przypadku sprawdza się oświetlenie LED do ferm, którego dodatkową zaletą jest możliwość regulacji natężenia za pomocą ściemniacza.

Aktywne filtry