Cover Image

Paszociąg spiralny - sprawdzone systemy karmienia drobiu

Każdy profesjonalny hodowca wie, jak ważny jest efektywny system karmienia inwentarza. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie są paszociągi spiralne. Te nowoczesne urządzenia usprawniają podawanie pokarmu zwierzętom w niejednym gospodarstwie. W dzisiejszym artykule przybliżymy możliwości, jakie daje zastosowanie tego rodzaju przenośników.

Jak działają paszociągi spiralne?

Przenośnik spiralny to automat do transportu i podawania paszy. Jest on montowany przy pomocy odpowiedniego podwieszenia, dzięki któremu pasza dociera do wszystkich stanowisk. Paszociągi spiralne  są wyposażone w napęd, niezbędny do przetransportowania paszy z silosu do kurnika czy chlewni. Ponieważ zadawanie paszy jest dzięki temu urządzeniu zautomatyzowane, system musi także posiadać jednostkę kontrolną i szafkę sterującą. Kluczowy element to oczywiście rury paszowe ze spiralami oraz rury spustowe. Odpowiednio zamontowany i skonfigurowany system stanowi wygodny w eksploatacji sprzęt do podawania paszy.

Możliwości i parametry paszociągów spiralnych

Profesjonalne paszociągi spiralne występują w szerokim wyborze, co pozwala dostosować sprzęt do konkretnego budynku i profilu gospodarstwa. Wydajność przenośnika zależy przede wszystkim od średnicy spirali, ponieważ to ona decyduje o szybkości podawania pokarmu. Paszociąg spiralny jest odpowiedni do paszy sypkiej, granulowanej i kruszonej. Rury transportowe są wykonane zwykle z polichlorku winylu o dużej odporności na ścieranie i promieniowanie UV. Spirala musi być odpowiednio dostosowana rozmiarem do rury, aby zapobiegać zatorom paszy. Warto zainwestować w wysokiej jakości sprzęt do zadawania paszy, ponieważ zapewni on nam bezawaryjne działanie na długo.

Wróć do bloga